Belmonte Hiszpania 2014

Student , utw. .

Michał Morawiec i Przemysław Wachowiak z Bractwa Rycerskiego Zamku Olsztyn w Polskiej Kadrze na mistrzostwach świata w Castillo de Belmonte w Hiszpanii !

 

5 maja 2014 w Castillo de Belmonte w Hiszpanii odbyły się mistrzostwa świata walk rycerskich, w których Polska zdobyła wicemistrzostwo.  W skład polskiej kadry weszli m.in. Michał "Gomba" Morawiec i Przemysław "Wasiek" Wachowiak, członkowie Bractwa Rycerskiego Zamku Olsztyn.

Po heroicznej wygranej w półfinale z reprezentacją Francji, Polacy zmierzyli się w finałowej walce z reprezentacją USA. Ostateczna i zacięta potyczka z przedstawicielami USA po 20 minutach zakończyła się zwycięstwem kolegów zza oceanu. Jesteśmy bardzo dumni ze świetnego wyniku Polski w tym turnieju, tym bardziej że do zwycięstwa przyczynili się członkowie Bractwa Rycerskiego Zamku Olsztyn.

Turniej w Castillo de Belmonte został zorganizowany przez organizację IMCF (International Medieval Combat Federation). W turnieju wzięły udział reprezentacje z całego świata, w tym Danii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski i USA. Liczymy na dalsze sukcesy i osiągnięcie wysokiej pozycji w rankingu IMCF naszych Rycerzy.